Zdrowe odżywianie

Portal Żyjących Bezpiecznie umożliwia zdobycie wiedzy na temat zdrowego odżywienia. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jednym z największych zagrożeń dla człowieka jest niewłaściwa dieta, ponieważ to ona jest powodem licznych chorób i dolegliwości. Z tego względu prezentujemy artykuły opracowane przez lekarzy i dietetyków, z których można dowiedzieć się, jak układać prawidłowy jadłospis.

11355476413_3117fead9c_k

Dostępne w naszym serwisie teksty wyjaśniają, jaką rolę w ludzkim organizmie odgrywają poszczególne składniki odżywcze. Zwracamy uwagę na to, jakie jest zapotrzebowanie na poszczególne z nich, a także w jaki sposób się ono zmienia, w zależności na przykład od wieku czy stanu zdrowia. Na naszej stronie nie zabrakło także informacji o tym, w występowaniu ważnych dla człowieka składników odżywczych oraz o czynnikach, które mogą wpływać za ich niską przyswajalność. Co więcej, przekazujemy wiedzę na temat składników wykorzystywanych w produktach spożywczych, które są niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Jednocześnie wyjaśniamy, dlaczego warto sięgać po produkty ekologiczne.

W dziale poświęconym zdrowemu odżywianiu nie mogło zabraknąć także przepisów na smaczne i zdrowe potrawy. Wśród nich znajdują się na przykład takie, które pozwalają na przyrządzenie posiłku w ciągu 15 minut. Obok każdego przepisu znajdują się informacje na temat składników odżywczych, których dostarcza każda porcja danej potrawy. Można u nas odnaleźć także przepisy dla wegetarianów, wegan, diabetyków oraz osób na diecie bezglutenowej.