Bezpieczeństwo na drodze

Osoba, która chce zapewnić sobie bezpieczeństwo, musi pamiętać o właściwym zachowaniu między innymi na drodze. Portal Żyjących Bezpiecznie to miejsce, w którym można dowiedzieć się, jak ograniczyć istniejące w takim miejscu zagrożenia, zarówno w przypadku podróżowania samochodem, jak i podczas korzystania z ruchu drogowego jako osoba piesza.

Szczególną uwagę zwracamy na te sprawy, które wciąż są ignorowane przez znaczną część społeczeństwa. Staramy się zatem wyjaśnić, jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe, które powinny być wykorzystywane przez wszystkich pieszych oraz rowerzystów. Osobom poruszającym się po ulicach rowerem przypominamy także o zasadach, którymi powinni się kierować, aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie oraz dla innych uczestników ruchu drogowego.

Na naszej stronie znajduje się również wiele artykułów skierowanych do kierowców. Dążymy do tego, aby uświadomić osobom prowadzącym pojazdy mechaniczne, jak niebezpieczne jest przekroczenie dopuszczalnej prędkości nawet od 10 kilometrów. W celu osiągnięcia zamierzonych rezultatów zamieściliśmy w serwisie zdjęcia, które prezentują skutki wypadków, do jakich doszło w takich właśnie okolicznościach. Przedstawiamy także fotografie wykonane na miejscach wypadków, które zostały spowodowane przez pijanych kierowców.

W dziale dotyczącym bezpieczeństwa na drodze znalazły się również informacje na temat udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadku. Właściwe postępowanie może bowiem uratować zdrowie, a nawet życie rannego człowieka.